...
monitoring online

Weryfikacja tablic rejestracyjnych

Dzięki szybko rozwijającej się technologii wielu przedsiębiorców, a nawet właścicieli budynków prywatnych coraz częściej podejmuje decyzję, dotyczącą wdrożenia systemu monitoringu wizyjnego, wyposażonego w wiele nowatorskich funkcji. Jednym ze sprzętów, służących do wideoweryfikacji jest również innowacyjny system do rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdu. Gdzie można wykorzystać takie kamery do identyfikacji? Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Identyfikacja tablic rejestracyjnych pojazdów

Istnieje kilka różnych rodzajów systemów służących do identyfikacji tablic rejestracyjnych, między innymi: LPR, ANPR, SITR. Nowoczesna technologia pozwala na bezproblemową weryfikację pojazdów, poruszających się z nawet naprawdę dużą prędkością, dzięki precyzyjnemu odczytowi. Systemy te cechują się dobrym współczynnikiem wychwytywania i zapisywania numerów tablic rejestracyjnych.

Sprzęt, służący do rozpoznawania tak zwanych numerów pojazdu, składa się przede wszystkim z kamery, a także rejestratora. Ponadto wielu producentów dołącza również bezpłatnie program, pozwalający korygować, a także doprecyzowywać ustawienia kamery. Co więcej, dzięki oprogramowaniu sprzęt ten działa bardzo często z systemem operacyjnym Windows i macOS, niektóre modele umożliwiają również zainstalowanie specjalnej aplikacji na telefon.

Zastosowanie systemu weryfikacji tablic rejestracyjnych

Kamery, służące do weryfikacji tablic rejestracyjnych, mają duże zastosowanie. Wykorzystuje się je nie tylko na drogach szybkiego ruchu, umożliwiają one także:

•Zarządzanie parkingiem oraz kontrolowanie miejsc parkingowych,
•Kontrolę czasu parkowania,
•Wyszukiwanie pojazdów,
•Sterowanie wjazdem dla pojazdów autoryzowanych,
•Alarmowanie o pojazdach poszukiwanych
•Analizę statystyczną klientów,
•Kontrolę wjazdu na teren, między innymi: szpitali, centr handlowych, lotnisk, budynków użyteczności publicznej, przedsiębiorstw.

Najważniejsze funkcje systemów do identyfikacji tablic rejestracyjnych

Warto również dodać, że systemy, służące do identyfikacji tablic rejestracyjnych, mają kilka podstawowych funkcji, takich jak:

•Łatwa i szybka konfiguracja z poziomu interfejsu rejestratora,
•Sterowanie bramami, szlabanami,
•Możliwość zarządzania harmonogramem przydzielania praw dostępu,
•Szybkie i łatwe wyszukiwanie konkretnych nagrań,
•Niezawodna detekcja tablic rejestracyjnych,
•Automatyczne i ręczne wysyłanie wiadomości e-mail z obrazem po wykryciu określonych numerów rejestracyjnych,
•Tworzenie „białych” i „czarnych” list określonych tablic rejestracyjnych.

Zalety systemu do identyfikacji

Wykorzystanie systemu do weryfikacji tablic rejestracyjnych ma wiele zalet. Przede wszystkim sprzęt ten jest łatwy w obsłudze i cechuje się dużą szybkością działania, gdyż wyraźnie skraca czas identyfikacji numerów tablic rejestracyjnych. Co więcej, system pozwala ograniczyć, a nawet całkowicie wyeliminować konieczność użycia kart zbliżeniowych, czujników dotykowych, czy pilotów radiowych. Weryfikacja pojazdu odbywa się w sposób bezobsługowy, nie trzeba zatem zatrudniać dodatkowych pracowników.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów systemów, służących do weryfikacji tablic rejestracyjnych. Są to urządzenia nowoczesne, działające w sposób bezobsługowy. Dzięki nim można w łatwy sposób kontrolować ilość pojazdów poruszających się w obrębie danego obszaru. Systemy te pozwalają także na kontrolę wjazdu na teren przedsiębiorstwa lub instytucji. Wielu właścicieli firm, budynków użyteczności publicznej, a nawet domów prywatnych decyduje się na montaż tego typu funkcjonalnego sprzętu.

Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.