NOWOCZESNE
TECHNOLOGIE
W SŁUŻBIE
PRZEDSIĘBIORSTWA

Zamień pracownika ochrony na wideoweryfikację!

Optymalizacja kosztów ochrony fizycznej

Monitoring jest jedną ze skuteczniejszych form ochrony obiektów wykorzystywanych od wielu lat. Inteligentne systemy rejestrują obraz oraz dźwięk i przesyłają je do kamer głównych obsługiwanych przez pracownika ochrony. Dzięki temu firma może w sposób zdalny analizować to, co dzieje się na danym obszarze. W jaki sposób zatem optymalizować koszty ochrony fizycznej? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

 

Monitoring wizyjny – dlaczego warto?

Obecnie monitoring wizyjny staje się nowoczesnym narzędziem, dzięki któremu można podnieść bezpieczeństwo obiektu do poziomu wcześniej nieosiągalnego. Rozwiązanie to pozwala również na wprowadzenie ciekawych i innowacyjnych zmian związanych z ochroną danego budynku.

 

Nie da się ukryć, że już samo zamontowanie kamer bardzo często sprawia, że złodzieje rezygnują z chęci kradzieży, czy włamania. Nowoczesne funkcje kamer monitoringu wizyjnego sprawiają, że system ten rejestruje każdy, nawet najmniejszy ruch. Dzięki tym urządzeniom zatem można dowolnie przybliżać, oddalać, zatrzymywać obraz i poddawać go analizie.

 

Monitoring wizyjny – zoptymalizowanie kosztów ochrony fizycznej

 

Co więcej, wykorzystanie nowoczesnych kamer monitoringu wizyjnego przyczynia się do optymalizacji kosztów ochrony cywilnej. Dzięki niemu firmy nie muszą dodatkowo obciążać budżetu i zatrudniać nowe osoby do zapewnienia ochrony budynkowi. Co więcej, oszczędzają również fundusze na wynajem firmy ochroniarskiej, specjalizującej się w ochronie fizycznej. Monitoring wizyjny jest określany mianem zracjonalizowanego i zekonomizowanego podejścia do ochrony dużych terenów zlokalizowanych wokół ważnych obiektów. Umożliwia również ochronę danego obiektu poza, np. godzinach pracy przedsiębiorstwa. 

 

Optymalizacja kosztów ochrony – dla kogo?

 

Na montaż funkcjonalnego i optymalizującego koszty monitoringu wizyjnego powinny zdecydować się przede wszystkim duże przedsiębiorstwa, np. produkcyjne, które do tej pory przeznaczały znaczne środki na ochronę fizyczną swoich obiektów, angażując do tego kapitał ludzki. Właściciele tych firm muszą zapewnić ochronę całemu obiektowi, którego teren jest zwykle dosyć rozległy. Nie da się ukryć, że zatrudnienie kilkunastu osób jest bardzo obciążające dla budżetu. Ponadto, dzięki monitoringowi wizyjnemu można zapewnić dużo większy poziom bezpieczeństwa pracownikom ochrony. Mogą oni w bezpieczny sposób sprawdzać zapisy z kamer i ograniczyć do minimum obchód po danym terenie.

 

Podjęcie decyzji o montażu funkcjonalnego systemu monitoringu wizyjnego przyczynia się w dużym stopniu do optymalizacji kosztów firmy, która zmuszona byłaby do zatrudnienia sporej ilości pracowników fizycznych. Optymalizacja ta pozwala zatem na zaoszczędzenie nieco pieniędzy, a także na rozbudowę systemu ochrony obiektu. Nie da się ukryć, że jest to opłacalne i przyszłościowe rozwiązanie.